Antikvariát a klub Fiducialofgo_cerny_podklad

  • 18.00–22.00

Během Ostravské muzejní noci bude mít otevřeno antikvariát i obě galerie. Kromě tradičních soutěží a ateliérů vás čeká také speciální fotbalově-literární happening na náměstí Dr. Edvarda Beneše.

  • 18.00–20.00

Vyrob si tričko s portrétem slavných prvorepublikových ostravských rodáků
(Antikvariát a klub Fiducia)
V dětském ateliéru vzpomeneme na slavné ostravské rodáky narozené do let první republiky. Stylizované šablony portrétů ostravských osobností si návštěvníci přenesou na trička či jiný kus oděvu. Trička s sebou. Je také možné si šablonu přenést na papír a odnést si obrázek. Ateliér vedou výtvarníci Marcela Lysáčková a Max Lysáček.

  • 19.00

TAK DOBRÁ JE TO HRA… (Fotbal versus poezie?)
(náměstí Dr. Edvarda Beneše)
Antikvariát a klub Fiducia spolu s Okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu pořádají v rámci Ostravské muzejní noci literárně-fotbalový večer u příležitosti blížícího se Mistrovství světa v kopané. Co má společného umění a sport? Kteří z českých literátů a dalších umělců propadli kouzlu fotbalové hry? Kolik gólů nastřílel Sokrates? Co znamená „sjet lajnu“, „střelit Gagarina“ nebo „pikovat černýho s imunitou“? Proč nikdy nehrají „naši“? Ukázky z tvorby předních českých spisovatelů. Test z fotbalového slangu. Bizarní historky ze světa umění i fotbalové hry. Stylové občerstvení. Vše vhodné pro milovníky kopané i pro úplné sportovní analfabety! Literárně-fotbalový happening bude zakončen slavnostním výkopem.

Akce Antikvariátu a klubu Fiducia podporují: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Ostrava, Nadace české architektury, MUDr. David Feltl, tiskárna Printo, Portaflex, Nadace Agosto foundation

KONTAKT:

Antikvariát a klub Fiducia
Nádražní 30 (vchod z Mlýnské ulice)
702 00 Ostrava
E-mail: akce@antikfiducia.cz
Web: www.antikfiducia.com
T +420 596 117 312