Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, příspěvková organizacevedecka_knihovna_logo

• 17.00–24.00

Račte vstoupit aneb sensační tourné světem první republiky
První republika – to nebyl jen Masaryk či velké dějinné zvraty, ale i zajímavý každodenní život obyčejných lidí. Naše zábavná hra vám představí právě tyto „důležité maličkosti“, které tvořily kolorit tehdejší doby. Přijměte naše pozvání a zaposlouchejte se do rytmů první republiky, ochutnejte prvorepublikovou specialitu a třeba si i zacvičte v duchu sokolských tradic. A co dobová móda, automobily či literární hrdinové? Přijďte a zábavnou formou načerpejte spoustu poznatků, díky nimž vám bude první republika mnohem bližší. Na závěr vašeho putování vás navíc čeká malé překvapení.

• 19.00, 21.00

Komentované prohlídky
Komentované prohlídky podzemních skladů knih a časopisů. Sraz zájemců u šatny, délka trvání prohlídky je cca 30 minut.

Po celou dobu akce bude možno se v knihovně registrovat, vyzvedávat si rezervované publikace i vracet knihy. Na počkání také vyhledáme a půjčíme knihy ze skladu na Prokešově náměstí (pod pravým křídlem radnice).

KONTAKT:

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě